Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Ciepłe wakacje zimą

Ciepłe wakacje zimą

Na wakacje wyjeżdżamy najchętniej latem. Zima to dużo mniej popularny czas na wakacyjne eskapady, najpopularniejsze zaś są wtedy wyjazdy powiązane z narciarskimi wyczynami. Biura podróży prześcigają się jednak w ofercie zimowej adresowanej niekoniecznie do miłośników białego szaleństwa. Propozycję, która sprosta potrzebom wielbicieli cieplejszego klimatu, odnajdziemy w większości biur podróży.
Portugalska Madera
Madera to portugalska wyspa, na którą udać się można w zasadzie o każdej porze roku. Leży ona bliżej wybrzeży Afryki niż Europy, co gwarantuje nam wieczną wiosnę. Temperatura nie spada tu poniżej 20 stopni Celsjusza, nie ma jednak męczących upałów, co sprawia, że klimat będzie odpowiedni dla większości osób, także dzieci i osób starszych.
Choć Madera jest wyspą, nie należy nastawiać się na długotrwałe plażowanie. Takich miejsc jest tu zaledwie kilka i są to wyłącznie sztuczne kąpieliska. Miłośnikom pływania pozostają zatem hotelowe baseny, pozostałym osobom zaś polecany jest relaks (na północy wyspy) i rozrywka (na południu). Wyspa słynie z pięknych krajobrazów. Opinię szczególnie urodziwego ma ogród botaniczny znajdujący się w stolicy Madery, Funchal. Na całej wyspie nie brakuje zresztą romantycznych zaułków, co sprawia, że biura podróży przedstawiają ją jako idealne miejsce dla nowożeńców.
Kenia
Kenia to zimowa propozycja dla aktywnych. Dzikie zwierzęta, sawanna, plaże oraz ciepły ocean – to niewątpliwe atuty tego miejsca. Każdy aktywny turysta znajdzie tu coś dla siebie: nurkowanie, poznawanie obcych kultur, sporty ekstremalne, ale także zwiedzanie miasta. Wszystko to sprawia, że w Kenii nie można się nudzić. Warto wybrać się do Parku Narodowego Amboseli – miejsca, które trafiło na listę dziedzictwa UNESCO.
Kambodża
Równie egzotycznym kierunkiem wakacyjnej podróży jest Kambodża. Wbrew obiegowym opiniom, nie jest to kraj niebezpieczny: miejsca turystyczne są już w większości rozminowane, nie ma także zagrożenia przestępczością pospolitą. Ogromnym atutem tego miejsca są niskie koszty pobytu: zasadniczo sporym wydatkiem jest jedynie bilet lotniczy.
Większość turystów, przybywających do Kambodży ma ten sam cel: Angkor Wat – legendarny kompleks imponujących świątyń. Miłośnicy zwiedzania znajdą jednak więcej atrakcji, które sprostają ich oczekiwaniom. Należy do nich choćby stolica kraju, Phnom Penh zachwycająca architekturą. Ciekawym przeżyciem jest także przejażdżka pociągiem bambusowym czy wycieczka w Góry Kardamonowe, pozwalająca zobaczyć dżunglę.
Cypr
Cypr od lat stanowi jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Warto jednak wybrać się tam także w okresie zimowo-wiosennym. Początek marca to na Cyprze pogoda wiosenno-letnia w polskim rozumieniu. Niewiele turystów, woda co prawda na kąpiele zbyt zimna, ale można się już opalać, na zwiedzanie zaś pora będzie znakomita.
Cypr najlepiej zwiedzać wynajętym samochodem, można wówczas dotrzeć do starożytnych zabytków, górskich klasztorów, zagubionych wiosek. Warto zajrzeć na nikozyjską starówkę, do portowego Pafos z bizantyjskim zamkiem czy choćby malowniczego miasteczka Pissouri. Zima to też dobry czas, by zobaczyć flamingi na słonym jeziorze Larnaka.
Miejsc na ucieczkę od zimowego braku słońca i pluchy jest więcej, a atrakcyjne ceny po sezonie powinny zachęcić wielu osób, które latem wahają się nad wyjazdem zagranicznym.