Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Dla swoich pociech znajdziesz obóz odpowiadający ich zainteresowaniom

Dla swoich pociech znajdziesz obóz odpowiadający ich zainteresowaniom

Okres wakacyjny to czas odpoczynku dla wszystkich, którzy uczą się w szkołach. W tym czasie dzieci i młodzież powinna naładować swoje akumulatory. Naładować do tego stopnia, żeby we Wrześniu wrócić w szkolne mury z nowymi pokładami siły i energii. O ile jeszcze młodzież uczęszczająca do szkół średnich potrafi sobie zorganizować wakacje samemu o tyle dzieci z podstawówek i gimnazjów liczą na pomoc rodziców w kwestii wakacji. Rodzice natomiast nie zawsze są na tyle odważni, żeby puścić swoje pociechy na kolonie czy obozy. Tym czasem obozy i kolonie to doskonały sposób na naukę przetrwania, samodzielności i wytrwałości. Na etapie szkoły podstawowej czy średniej najwyższy czas na to, żeby dzieci nauczyły się właśnie samodzielności. Dzisiaj w internecie biura podróży oferują dziesiątki różnych obozowisk i kolonii. Rodzice często zastanawiają się, na jaki obóz puścić swoje pociechy. Oferta jest dzisiaj tak szeroka, że swobodnie można dopasować rodzaj wyjazdu do zainteresowania dziecka. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum ma już swoje zainteresowania a większość dzieci w tym wieku ma już swoje hobby. Dlatego warto, przy okazji wakacji właśnie, rozwijać zainteresowania swoich dzieci przy okazji ucząc ich radzenia sobie w życiu i samodzielności.
No dobrze, ale co właściwie jest do wyboru? No cóż, dla nawet średnio zarabiających rodziców, oferta obozowisk jest po prostu przeogromna. Dzieci i młodzież można posłać na obóz muzyczny, taneczny, sportowy czy nawet survivalowy. Obozy takie mogą odbywać się w Polsce albo za granicą a wszystko zależy jedynie od zasobności portfela. Najlepiej sytuowani materialnie mają jeszcze większy wybór. Można wysłać dzieci na obóz językowy bezpośrednio do kraju, którego języka dzieci mają się uczyć. Takie obozowiska, oczywiście w wersji z pełnym wyżywieniem, to koszty nawet kilku tysięcy złotych. Jednak prawdę powiedziawszy to dzieci o wiele więcej nauczą się na obozowisku w kraju, na obozowisku cenowo dostępnym dla wszystkich. Na bardzo drogich i zagranicznych obozach samodzielności raczej się nie nauczy żadne dziecko. Znalezienie dobrego obozowiska dla dziecka nie jest jakimś szczególnie dużym wyzwaniem. Oferta jest bardzo bogata, a całość znajdzie się oczywiście we wszechwiedzącym internecie. Każdy rodzic, zanim jednak pośle dziecko na obozowisko, powinien dokładnie zorientować się w renomie biura podróży organizującego takie obozowisko. Najlepiej też dokładnie zapoznać się z opiniami na temat organizacji obozowisk przez konkretne biura podróży. Jeśli w rachubę wchodzi dobro Waszych dzieci warto poznać wszelkie aspekty organizowanych przez dane biuro podróży wyjazdów.
Na koniec jeszcze, żeby wszystkich rodziców przekonać do słuszności wysłania dzieci na obóz, chcielibyśmy zaproponować kilka wyjątkowych propozycji. Takie obozowiska realnie można znaleźć w internecie, mnóstwo biur podróży takowe organizuje. Dzieci mogą się bawić doskonale na nowoczesnych obozach wzorowanych na popularnych programach telewizyjnych. Jednym z hitów wakacji w ostatnich latach są obozy z talent show, na którym odbywają się konkursy oparte właśnie na telewizyjnych programach poszukujących talentów. Bardzo ciekawie zorganizowane są też obozy komputerowe. Nie polegają one, wbrew pozorom, jedynie na graniu na komputerze. Wręcz przeciwnie. Takie obozy zapewniają świetną rozrywkę przy komputerowych grach ale cały obóz zorganizowany jest raczej w koncepcji odciągania młodzieży od komputera. Dziecko można też posłać na obóz survivalowy. To doskonała propozycja głównie dla chłopaków, bo to nic innego jak po prostu obóz przetrwania. Czasem jest nawet tak ekstremalnie, że dzieci zostawia się na środku lasu i mają wrócić na swoje kwatery. Wszystko odbywa się oczywiście pod czułym okiem opiekunów. Nie mniej jednak, nawet przy opiekunach, można najeść się całkiem sporo strachu. Zwłaszcza, kiedy z lasu trzeba się wydostać nocą. Nie są też nowością wszelkie obozy sportowe utrzymywane w konwencji olimpiady albo obozy teatralne, w których można świetnie się bawić i podszkolić swój aktorski warsztat. Nie mniej jednak każdy obóz dla dziecka to prawdziwa lekcja życia. Nie bójmy się dziecku pozwolić, aby taką lekcję przeżyło samodzielnie.