Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Z kim i gdzie jechać na wakacje?

Z kim i gdzie jechać na wakacje?

Polacy uwielbiają okres urlopowy i korzystają z niego bardzo chętnie. Najczęściej decyzje o tym gdzie spędzą lipiec lub sierpień zapadają już w okresie zimowym. Wszystko jednak zależy od tego z kim, dokąd i na jak długo się wybiorą. Istnieją miejsca w które warto jechać w konkretnym towarzystwie.
Wakacje z dziećmi
Dzieciaki uwielbiają morze i piasek, dlatego Bałtyk to opcja w sam raz dla rodziców z dziećmi. Dobrze by było, gdyby dziecko miało towarzysza do zabaw, co pozwoli rodzicom nieco odejść od lepienia babek z piasku. Warto więc wybrać się na takie wakacje z zaprzyjaźnioną rodziną, która także ma dzieci w podobnym wieku do Waszych. Wówczas wszyscy będziecie świetnie spędzać czas w swoim gronie. Świetną alternatywą będą także wakacje na mazurach, gdzie wody również jest pod dostatkiem. Z punktu widzenia rodziców, jest to nawet bezpieczne wyjście. Jeziora są zawsze bardziej strzeżone niż nadmorska plaża, a także często wyznaczone są specjalne miejsca dla dzieci, zabezpieczone siatką ochronną.
Wakacje z przyjaciółmi
Tutaj tak naprawdę nie ma ograniczeń. Paczka przyjaciół będzie bawiła się świetnie w każdym miejscu, ponieważ liczy się dla nich przede wszystkim własne towarzystwo. Nie bez powodu się przecież przyjaźnią. Statystyki mówią, że większe grupy znajomych wybierają się najchętniej do ciepłych krajów, takich jak Grecja czy Hiszpania. Liczą się dla nich piaszczyste plaże, gorąca temperatura powietrza i wody, a przede wszystkim liczne rozrywki, takie jak kluby, puby i bary. Są jednak i tacy, którzy lubią zwiedzać. Wiele biur podróży oferuje swoim klientom zarówno pobyt aktywny jak i bierny. Wszystko zależy od wyboru uczestników wyjazdu, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.
Wakacje dla seniorów
Osoby starsze także uwielbiają spędzać wolny czas w letnim okresie z daleka od zgiełku miasta. Niewielu z nich wybiera ciepłe kraje, za to bardzo lubią góry i polskie morze. Na południu Polski największą popularnością cieszą się okolice Zakopanego i Krakowa, gdzie nie tylko można odpocząć, ale również podziwiać niesamowite widoki polskiej przyrody. Chętnie odwiedzają także uzdrowiska w których mogą napić się tak zwanych solanek, czyli wód ze specjalnymi minerałami. Nad morzem seniorzy wybierają miesięczne turnusy, organizowane specjalnie dla osób w ich wieku. Zapewniane są również liczne atrakcje, takie jak dancingi, wieczory filmowe, nordic walking czy ogniska wraz z gitarą i śpiewami do białego rana. To bardzo ważne, aby w tym wieku korzystać z tego typu atrakcji. Człowiek od razu czuje się młodszy i wraca my chęć do życia.