Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Tanio i ciepło, czyli wakacje zimą

Tanio i ciepło, czyli wakacje zimą

Wyjazd tam, gdzie plaże, morze i słońce w czasie, gdy w Polsce panuje zimno i szarobura pogoda? Jak najbardziej jest to możliwe. Miłośnicy cieplejszych klimatów, podobnie jak fani białego szusowania, mogą znaleźć propozycję dla siebie. W czasie, gdy u nas jest zima, w innych krajach panuje akurat najlepsza pogoda na wakacje – jest słonecznie i ciepło, ale nie skrajnie gorąco. Ceny w biurach podróży są zaś dużo niższe niż w lipcu i sierpniu, korzyści zatem są różnorodne.
Tajlandia
Jednym z krajów, które warto wziąć pod rozwagę, jest na pewno Tajlandia. Nasza zima jest najlepszym momentem, by wypocząć w Tajlandii, a jest to propozycja adekwatna zarówno dla miłośników relaksu, jak i ludzi spędzających wczasy raczej aktywnie.
Ci pierwsi odnajdą wszystko, czego potrzebują na tajskich wyspach. Tam też wypoczną doskonale imprezowicze. W Tajlandii odnajdziemy wszystko: możliwość nurkowania oraz trekkingu na terenie parków narodowych, zabytki i świątynie do zwiedzania, egzotyczną przygodę i niespotykane smaki. Bangkok to ponadto zakupowy raj.
W Tajlandii nowoczesność miesza się z egzotyką, pełne dynamizmu życie łączy się z zajęciami spa i jogi. Nie sposób zatem nie wrócić stąd zrelaksowanym.
Wyspy Kanaryjskie
Zima to doskonały czas na urlop na Wyspach Kanaryjskich za połowę ceny.
Najbardziej różnorodną z Wysp jest Teneryfa. Zimna woda co prawda nie będzie zachęcała nas do kąpieli, jednak baseny hotelowe oraz leżakowanie są jak najbardziej możliwe. Turyści na Teneryfie liczyć mogą jednak również na piesze i rowerowe wycieczki. Na terenie Parku Narodowego znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan El Pico de Teide, na który oczywiście można się wspiąć, obserwując niezwykle malownicze formacje skalne, języki lawy oraz lasy piniowe. Z kolei na północny wyspy podziwiać można pionowe klify. Aby zobaczyć większość wyspiarskich atrakcji, warto poruszać się po wyspie samochodem.
Miłośnicy pieszych wędrówek powinni zajrzeć także na najmniejszą wyspę Hierro. Jest mało popularna wśród turystów, a niezwykle urokliwa. To przede wszystkim dzika przyroda i piękne, górskie widoki – całość idealna do wędrówek.
Dominikana
Kolejną interesującą propozycją kraju, do którego warto zajrzeć zimą, jest Dominikana. Wspaniałą alternatywą dla polskiej chlapy są bowiem białe plaże, drinki w kokosie i świeże owoce. To na Dominikanie znajduje się plaża Bavaro uznawana za najpiękniejszą na świecie. Warto zatem wypocząć na tych terenach, rozkoszując się egzotycznymi smakami, doskonałymi owocami morza i kolorowymi drinkami. Niezwykłego uroku miejscu dodają brukowane uliczki i kolorowe kamienice. Na uwagę zasługuje też Santo Domingo, którego część kolonialna trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Zjednoczone Emiraty Arabskie to natomiast genialne rozwiązanie dla osób szukających prawdziwego upału. Piaszczyste plaże ciągną się kilometrami, a doskonała pogoda jest niemal gwarantowana przez cały rok. Kraj stanowi niesamowite połączenie pięknej przyrody z różnorodną architekturą. Góry, niebieskie laguny, czerwona pustynia oraz ciepłe morze – to niewątpliwe naturalne atuty tego miejsca. Można tu jednak podziwiać także nowatorską, wręcz futurystyczną architekturę, sąsiadującą z kulturą arabską. Wielokulturowość miejsca sprawia, że jest to doskonała propozycja dla osób żądnych wrażeń.
Egzotyczny urlop można zaplanować również zimą. Propozycja jest tym bardziej godna rozpatrzenia, że zarówno niewielka liczba turystów, jak i niższe ceny, zachęcają do wyprawy.