Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Wakacyjna apteczka

Wakacyjna apteczka

Na wakacje każdy z nas czeka przez cały rok. Kiedy zostaje już tylko kilka tygodni do wyjazdu, zaczynamy robić listy rzeczy, które chcemy zabrać. Często na ostatnią chwilę kupujemy najpotrzebniejsze produkty, a i tak na miejscu okazuje się, że czegoś nie wzięliśmy. Jeśli planujemy wyjazd zagraniczny, najważniejszą rzeczą o której powinniśmy pamiętać jest apteczka. Owszem, w innym kraju też znajdziemy apteki, jednak nie znając perfekcyjnie języka, możemy nie porozumieć się do końca z aptekarzem. Warto więc mieć przy sobie sprawdzone leki, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi lub wiemy, czego możemy spodziewać się po swoim organizmie.
Produkty na oparzenia
Jeśli wakacje, to koniecznie opalanie. Najważniejsza rzecz w apteczce, której nie może zabraknąć to właśnie coś na oparzenia. Najlepiej sprawdzi się tutaj panthenol w sprayu, który łagodzi zaczerwienioną i spieczoną skórę. Jest hipoalergiczny, co także dodatkowo sprawia, że słońce nas nie uczuli. Smarować należy się nawet w przypadku niewielkiego zaczerwienienia. Skóra potrzebuje ukojenia, ponieważ rok deszczu w Polsce nie miał możliwości przygotować jej na gorące słońce, które pojawiło się z Nienacka w pięknym, egzotycznym kraju.
Tabletki na biegunkę
To zdecydowanie obowiązkowy lek, którego nie można pominąć. Perystaltyka jelit zmienia się ze względu na wiele czynników i nie zawsze ma na to wpływ jedzenie. W obcych krajach najczęstszym powodem biegunek jest wodna z kranu. Nie każda nadaje się do picia, dlatego dla własnego spokoju i zdrowia naszego organizmu, nawet jeśli nie ma żadnych ostrzeżeń, nie pijmy wody z kranu. Wszystko może się w końcu zdarzyć, a biegunka na wyjeździe, w kraju w którym panuje bardzo wysoka temperatura może doprowadzić nie tylko do omdleń, ale również do odwodnienia całego organizmu.
Woda utleniona, plastry, opatrunki i gazy
Wszelkie środki, które pozwolą nam zabandażować ranę czy skaleczenie również powinny znaleźć się w apteczce. Woda utleniona lub spirytus salicylowy pomogą nam oczyścić ranę, aby nie wdało się zakażenie. Nie należy lekceważyć żadnego skaleczenia, bowiem nie wiemy z jakimi bakteriami możemy mieć wokół do czynienia. Pamiętajmy, że jesteśmy w obcym kraju, gdzie wizyta u lekarza to dodatkowy stres, a w końcu przyjechaliśmy tutaj porządnie wypocząć.  Przyda się także maść z antybiotykiem, którą należy smarować rany jak i ukąszenia owadów. Dzięki temu również zabezpieczymy te miejsca przed rozwojem dodatkowych bakterii.
Leki na przeziębienie
W zagranicznych hotelach klimatyzacja jest na porządku dziennym. Rozpaleni słońcem i gorącą temperaturą na zewnątrz, bardzo często wracając do pokoju włączamy jak najniższą temperaturę chcąc jak najszybciej się ochłodzić. Niestety nie dbamy o nasz organizm, dla którego tak duża różnica temperatur może okazać się szokiem. Wówczas następnego dnia nie możemy mówić, ponieważ gardło dopadła angina. Rozwiązania w tej sytuacji są dwa. Po pierwsze, zabrać ze sobą leki, po drugie, nie przesadzać z klimatyzacją.
Elektrolity w tabletkach
Wszyscy wiemy, że każdego dnia człowiek wraz z moczem i potem wydala z organizmu bardzo duże ilości wody. Nie uzupełnianie ich może doprowadzić do odwodnienia organizmu. Gorąca temperatura i opalanie sprawia, że nasz organizm bardzo się męczy. Powinniśmy więc zrobić wszystko, aby zapewnić mu sto procent komfortu i odpowiednich warunków, aby wakacje były też dla niego przyjemnością. Elektrolity można kupić w aptece w postaci tabletek do rozpuszczenia w wodzie. Codzienne uzupełnianie ich niedoboru pozwoli zapobiec wszelkim negatywnym skutkom gorącej temperatury, a nam cieszyć się spokojnym urlopem.