Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Wyjazd z psem na wakacje

Wyjazd z psem na wakacje

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na to, aby zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd swojego czworonoga. Psy towarzyszą nam w wycieczkach po kraju i wyjazdach zagranicznych. Najczęściej zabieramy je ze sobą w podróż samochodem, kiedy jeździmy po Polsce. W jaki sposób przygotować się do takiego wyjazdu, aby zaoszczędzić zarówno sobie, jak i zwierzęciu stresu podczas takiego wyjazdu?

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, żeby zawsze wybierać miejsca z noclegiem, które przyjmują u siebie psy. Nie wszędzie można bowiem z psem nocować i lepiej wziąć to wcześniej pod uwagę. Większość hoteli i moteli w dzisiejszych czasach decyduje się na przyjęcie zwierząt, jednak trzeba dokonać dodatkowej opłaty, na przykład trzydziestu złotych za dobę. Poza tym, to rolą właściciela jest pamiętanie o obowiązkowych szczepieniach, jak przeciwko wściekliźnie. Pies powinien mieć wykonane takie szczepienie przed wyjazdem. Koniecznie należy ze sobą zabrać książeczkę zdrowia zwierzęcia, aby móc udokumentować fakt wykonania szczepienia.

Jeżeli podróżujemy z psem, najlepszym wyjściem jest umieszczenie chipa pod jego skórą. Często w ramach przeprowadzanych akcji można to zrobić całkiem za darmo. Pozwoli to nam na uniknięcie stresu, kiedy zwierzę się zagubi. Dzięki chipowi, psa można bowiem zawsze odnaleźć i zidentyfikować. W przypadku wyjazdów zagranicznych, jest to absolutnie wymagane i nie ma możliwości wylotu z pieskiem bez chipa.

Każda podróż z psem to dla niego trudne przeżycie. Trzeba więc zadbać o wygodę czworonoga. Powinien on posiadać w samochodzie odpowiednią ilość miejsca dla siebie, aby mógł się przekręcić i wygodnie ułożyć. Poza tym, pies wymaga od nas zastosowania odpowiednich przerw w trakcie jazdy. Pamiętajmy, aby umożliwić mu rozprostowanie nóg, a także toaletę i napicie się wody. Najlepiej jest wozić ze sobą składaną plastikową miseczkę i butelkę wody mineralnej niegazowanej. Lepiej psa jednak w trakcie podróży nie karmić, ponieważ może się to dla niego skończyć przykrymi dolegliwościami.